Biathlon Ośrodek Przygotowań Olimpijskich

biathlon1biathlon2biathlon3

Jakuszyce to obecnie  dzielnica wchodząca administracyjnie w skład Szklarskiej Poręby, pomimo, że  położona od niej kilka kilometrów, 800 m od granicy polsko-czeskiej (przed przystąpieniem Polski do układu z Schengen istniało tu przejście jedno z największych przejść granicznych pomiędzy Polską a Czechami  Jakuszyce - Harrachov), położona na wysokości 886 m n.p.m. Jej klimat jest porównywalny do klimatu na wysokości 1 500 m n.p.m. w Alpach.

Przez miejscowość przepływa  Kamienna, niewielka rzeka dorzecza Odry, dopływ Bobru.

Oprócz dogodnego położenia w Jakuszycach występuje idealny klimat do uprawiania sportów zimowych. W centrum  znajduje się Polana Jakuszycka, na której corocznie odbywa mnóstwo imprez na czele z Biegiem Piastów, Pucharem Świata w Narciarstwie Biegowym, Międzynarodowymi Wyścigami Psich Zaprzęgów. Jakuszyce są również węzłem letnich szlaków turystycznych i rowerowych, wykorzystywanym przez turystów przez cały sezon. Do ciekawostek zaliczyć można to, że znajduje się tu najwyżej położona stacja kolejowa w Polsce, leżąca na wyremontowanym w 2010 roku szlaku kolejowym pomiędzy Jelenią Górą i Harrachovem.

Ze względu na szczególny układ ciśnieniowy mas powietrza, tutejszy mikroklimat wymusza na organizmie ludzkim zwiększenie produkcji czerwonych ciałek krwi, co w efekcie znacznie poprawia samopoczucie osób nawet kilka dni przebywających w Jakuszycach. W/w klimat, cisza, spokój, ukształtowanie terenu oraz sam obiekt stanowi miejsce idealnie nadające się do przeprowadzania sportowych obozów. Świadczy o tym fakt, że z obiektu korzystają znani polscy sportowcy (medaliści olimpijscy) oraz czołówka światowa narciarzy przygotowująca się do zawodów Pucharu Świata.

Wszystkie niezbędne informacje oraz galerię zdjęć znajdą Państwo na naszej stronie
Marta Sobkiewicz  Biathlon Sport & Resort
Jakuszyce 7; 58-560 Szklarska Poręba
Tel: 75 717 36 12
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Joomla templates by a4joomla